Odpowiednie zabezpieczenie towaru przed czynnikami zewnętrznymi, a jednocześnie estetyczne wyeksponowanie produktu jest priorytetem każdego producenta. W naszej ofercie znajdą Państwo doskonałej jakości worki polietylenowe, również LDPE czy HDPE dopuszczone do kontaktu z jedzeniem. Dlatego K&P może zaprojektować każdy rodzaj opakowania, na produkty biurowe, dekoracyjne, przemysłowe, akcesoria gospodarstwa domowego i wiele innych. W zależności od potrzeb dopasujemy odpowiednią grubość folii polietylenowej. Przede wszystkim należy podkreślić, że folia PE jest produktem, który może zapobiegać przeciekaniu, zatem nadaje się np. do pakowania mrożonych ryb, a dodatkowo nie reaguje w kontakcie z żywnością. Zatrzymuje wszelkie zapachy, stąd świetnie nadaje się do produktów takich jak kapusta czy ogórki kiszone. Ponadto może być również wysoce odporna na przebicie. Taki rodzaj foliowych worków rekomendujemy do pinezek czy gwoździ.

Rodzaje worków polietylenowych

worki foliowe polietylenoweW przypadku worków foliowych stosuje się różny rodzaj zamknięcia, zarówno zgrzewanie, jak i klejenie. Ponadto mogą być połączone z papierową etykietą. Taki projekt sprawdza się w przypadku dekoracji, ale również ziół czy przypraw. Przewaga tego rodzaju opakowań nad innymi tkwi w przezroczystym materiale, dzięki któremu klient może dokładnie obejrzeć produkt. Oczywiście transparentne woreczki nie nadają się na wszystkie produkty. Jeśli chce się zapewnić nabywcy wgląd w zawartość, można także zastosować worki foliowe przejrzyste z tyłu i zawierające nadruk z przodu.

Zastosowanie folii pozwala na pakowanie produktów w zestawy. Tak jest w przypadku artykułów biurowych. Długopisy, ołówki, flamastry zabezpieczone w ten sposób mogą mieć dodatkowo zawieszkę z eurodziurką. Takie opakowanie idealnie sprawdza się w przypadku towarów oferowanych w większych sieciach handlowych, supermarketach i hipermarketach, wszędzie gdzie stosuje się wieszaki. Wśród naszej oferty znajdą Państwo również folię czarną, białą i kolorową, które doskonale sprawdzą się, np. do ziemi ogrodniczej czy produktów budowlanych.

Worki foliowe

woreczki z foliiPolietylen należy do grupy związków wielkocząsteczkowych, zwanych polimerami. Pierwsze tworzywo tego typu zostało wykonane przez przypadek w 1898 roku, w wyniku ogrzewania diazometanu. Po zbadaniu białego proszku okazało się, że składa się on z długiego łańcucha wiązań polimerowych. Jednak synteza polietylenu była możliwa dopiero w 1933 roku. Opracowano wówczas technologię, umożliwiającą wykonanie wysokiej gatunkowo folii, która była wykorzystywana początkowo w branży farmaceutycznej.

Jako bezpośredni producent całego asortymentu korzystamy z nowoczesnych technologii, dlatego końcowy produkt spełnia najwyższe normy jakości. Worki foliowe z polietylenu nie zawierają w swoim składzie regranulatu, pochodzącego z recyklingu. Dzięki temu opakowania wyróżniają się doskonałą przejrzystością, przez co sprawdzą się w również w sprzedaży przedmiotów luksusowych. W przypadku wybrania produktu z nadrukiem gwarantujemy jego doskonałą jakość. Korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych barwników, które są odporne na niesprzyjające czynniki.