Nasza drukarnia oferuje Klientom bardzo szeroki zakres usług na najwyższym poziomie. Wśród bogatej oferty firmy znajduje się między innymi druk fleksograficzny. Jest to niezwykle popularna technika, pozwalająca na uzyskanie precyzyjnego nadruku na różnego rodzaju powierzchniach. Od wielu lat oferujemy swoje usługi w tym zakresie, dlatego możemy zagwarantować Państwu precyzyjne wykonanie każdego zlecenia, profesjonalną obsługę Klienta oraz fachowe doradztwo specjalistów z dziedziny poligrafii.

nadruki metodą fleksograficznąMetoda druku fleksograficznego cechuje się doskonałą trwałością oraz uniwersalnością. Można ją zastosować nawet na nierównych powierzchniach, a także na foliach plastikowych czy tekturze. Oprócz tego jest odporna na różnego typu uszkodzenia, zabrudzenia, wysoką temperaturę lub tłuszcz z produktów spożywczych. To wszystko sprawia, że fleksografia może być wykorzystywana na bardzo szeroką skalę, w wielu branżach i przemysłach. Ma więc ogromne zastosowanie – z powodzeniem można ją użyć przy produkcji różnego typu opakowań papierowych, plastikowych, tworzyw sztucznych, a także na foliach polipropylenowych. Nadruki fleksograficzne bardzo dobrze przylegają do wszystkich powierzchni, na które są aplikowane, dlatego metoda ta pozwala na niezwykle szybkie wykonanie każdego zlecenia. Jeśli cenią sobie Państwo swój czas, zależy Państwu na krótkim czasie oczekiwania, a do tego atrakcyjnych i niewygórowanych cenach, zapraszamy do skorzystania z oferty naszej drukarni.

Nadruki na foliach polipropylenowych

Jako renomowana i doświadczona drukarnia fleksograficzna chętnie wykonamy dla Państwa różnego typu zlecenia związane z drukiem fleksograficznym. Wykorzystując nowoczesny sprzęt i wysokiej jakości drukarki, jesteśmy w stanie w szybkim czasie zrealizować nadruki na foliach polipropylenowych. Są one świetną powierzchnią do tego typu działań, gdyż charakteryzują się dużą wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie różnych środków chemicznych. Kolejną z zalet folii polipropylenowej jest możliwość uzyskania rozmaitych form wykończenia, nie ma również praktycznie żadnych ograniczeń związanych z zabarwieniem folii. Realizacje fleksograficzne na foliach polipropylenowych to doskonałe rozwiązanie, opłacalne pod każdym względem.

Nasza drukarnia fleksograficzna oferuje bardzo atrakcyjne ceny i szybkie terminy tworzenia wysokiej jakości nadruków fleksograficznych. Gwarantujemy, że folia polipropylenowa będzie wykonana z największą starannością. Stosując doskonałej jakości farby, przeznaczone do tego rodzaju prac, możemy zapewnić, iż cały proces druku będzie przebiegał w pełni profesjonalnie. Dzięki temu zapewnimy Państwu usługi na najwyższym poziomie. Jeżeli więc interesują Państwa folie lub opakowania z nadrukiem, serdecznie zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą. Wykonaliśmy już wiele zleceń z zakresu fleksografii, dlatego jesteśmy pewni, że również Państwo będą zadowoleni ze współpracy z naszą firmą.

Nadruki metodą fleksograficzną na opakowaniach

nadruki fleksograficzne na opakowaniachW przeciwieństwie do wielu innych form drukowych fleksografia wykorzystuje ciekłe farby szybkoschnące. Jest to ogromna zaleta tej metody, umożliwiająca uzyskanie wypukłego nadruku, co jest szczególnie atrakcyjne w użytku komercyjnym. Drukowanie typu flekso wyróżnia się doskonałym współczynnikiem jakości do ceny. Metoda jest znacznie tańsza, niż np. grawiura, mimo że rezultaty prac w przypadku obu technik są bardzo zbliżone. Istotną zaletą jest również możliwość umieszczenia nadruku na różnorodnych podłożach.

Proponowana przez nas technika druku fleksograficznego została po raz pierwszy wykorzystana w Stanach Zjednoczonych w 1853 roku. Wówczas opracowano płytę elastyczną na potrzeby maszyny rotacyjnej. W tamtych czasach technologia była znana jako druk anilinowy, od nazwy farb, które obecnie nie są już wykorzystywane. Dopiero w 1890 roku zastąpiono je specjalnymi barwnikami alkoholowymi, które wyróżniały się większą żywotnością.

W pierwszej połowie XX wieku druk fleksograficzny bardzo się rozwinął, głównie dzięki wynalezieniu farby wodorozcieńczalnej. W tym samym okresie został opatentowany wałek rastrowy, będący kluczowym elementem w procesie drukowania. Udoskonalono też inne elementy maszyn, m.in. powłoki wałków czy kałamarze. W 1951 roku postanowiono zmienić nazwę technologii ze względu na to, że barwniki anilinowe nie były już wykorzystywane. W wyniku ogłoszonego konkursu nową nazwą została właśnie fleksografia.

Obecnie jest to najbardziej uniwersalna technika drukarska, pozwalająca na ozdobienie dowolnego podłoża. Można ją wykorzystać przy materiałach syntetycznych, papierowych czy nawet aluminiowych. Technologia ta nieustannie się rozwija, nowoczesne rozwiązania wprowadzane są na każdym etapie produkcji. Fleksografia to także ekologiczna metoda, w trakcie procesu nie trzeba bowiem korzystać z silnie toksycznych chemikaliów, np. rozpuszczalników, które są powszechnie stosowane w wielu innych technikach.

Profesjonalna drukarnia fleksograficzna

Przy produkcji opakowań na potrzeby biznesu zawsze trzeba zadbać o nadruk najwyższej jakości. Dlatego wybierając wykonawcę, należy postawić na doświadczenie i profesjonalizm. Dotyczy to szczególnie druku flekso, którego powodzenie w dużej mierze uzależnione jest od prawidłowego ustawienia poszczególnych elementów maszyny, takich jak podłoże, płyta czy formy. W naszej drukarni nadruki fleksograficzne wykonywane są z największą dbałością o detale, dlatego można nam powierzyć dowolne zlecenie. Do każdego projektu wykorzystujemy nowoczesne urządzenia, co pozwala nam znacznie zwiększyć efektywność pracy.

Do skorzystania z usług naszej drukarni zapraszamy przedstawicieli branży marketingowej, spożywczej czy kosmetycznej. Jednak fleksografia, dzięki wykorzystaniu form elastycznych, ma znacznie więcej zastosowań, dlatego jesteśmy otwarci na współpracę z dowolnym sektorem biznesu. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą naszej firmy. Zajmujemy się produkcją opakowań syntetycznych i papierowych w dowolnych formach wybranych przez Klienta.